Modrić najbolji vezni igrač Primere

Primera 25. lis 201622:25 > 22:29
Burak Akbulut/Anadolu Agency/Getty Images

La Liga je objavila laureate za prošlu sezonu, a među njima je i Luka Modrić koji je proglašen najboljim igračem sredine terena. Modriću je ovo drugi put da je osvojio ovu nagradu.

Na gala večeri u Valenciji 31-godišnji hrvatski veznjak po drugi je put primio nagradu za najboljeg veznjaka Primere, zahvaljujući glasovima kapetana prve i druge španjolske lige. Nije to veliko iznenađenje, s obzirom na svakodnevne hvalospjeve u tamošnjim medijima te vrlo visokom mišljenju stručnjaka i kolega o igri Luke Modrića.

Luka je pobijedio Busquetsa i Brunu koji su također bili nominirani. Zanimljivo, Udruga španjolskih profesionalnih klubova (LFP) greškom je objavila informaciju da je Modrić najboljih veznjak i prije same svečanosti.

Hrvatski reprezentativac ovu je nagradu dobio i 2014. godine, a ovog ponedjeljka saznao je i da je nominiran za najboljeg nogometaša svijeta u izboru France Footballa.

Modrić je među 30 kandidata za osvajanje Zlatne lopte, no bit će teško pobijediti suigrača Cristiana Ronalda koji je ove godine osvojio Ligu prvaka i nogometni Euro.

U videu ispod pogledajte kako je izgledao taj svečani trenutak…