Neymar potpisao novi ugovor sa Barcelonom

Primera 21. lis 201616:26 > 16:40
Alex Caparros/Getty Images

Ofanzivac Barselone Neymar potpisao je novi ugovor sa katalonskim klubom, pa će na Nou Kampu ostati do 2021. godine.

Brazilski napadač je u srpnju potvrdio da će produžiti vjernost Barceloni, a sada je došlo i do formalnog čina. Neymar je, također, bio na meti mnogih velikih europskih klubova, na prvom mjestu PSG-a, ali je on ipak odlučio da ne mijenja sredinu.

“Barcelona ima nevjerovatne igrače. Prije nego što sam došao u klub bio sam pomalo uplašen, ali kada sam stigao shvatio sam da su to skromni momci. Odlični su suigrači, a postali smo i prijatelji”, rekao je Neymar po potpisivanju novog petogodišnjeg ugovora.

“Iako mi se bilo teško adaptirati, sada se osjećam kao kod kuće i veoma sam sretan”, kazao je Neymar.

Kako prenose španjolski mediji Brazilac će zarađivati 16 milijuna eura po sezoni, otkupna klauzula je fiksirana na 200 milijuna eura za prvu godinu ugovora, 222 milijuna eura za drugu i 250 miliijuna eura za ostatak.

Neymar je u Barcelonu došao 2013. godine iz Santosa, i do sada je za Katalonce odigrao 149 utakmica i postigao 90 golova.