Budimir može u Primeru, ali ne ispod ove cifre

Primera 21. ruj 202013:07 > 13:09
Alex Caparros/Getty Images

Španjolski drugoligaš Mallorca pustit će hrvatskog napadača Antu Budimira (29) u Valladolid jedino ako taj prvoligaš ponudi više novca, izjavio je Mallorcin trener Luis García Plaza. #SponzorPrenosa #DerbyBananas

“Rekli su mi u klubu da će ili doći novac kojeg traže za njega ili se on ne miče odavde”, rekao je Plaza odgovarajući na novinarska pitanja nakon nedjeljnog dvoboja u kojem je njegova momčad odigrala 0-0 na gostovanju kod Espanyola u dvoboju prošlosezonskih španjolskih prvoligaša.

“Nadam se da će se ova situacija riješiti što prije. Nadam se da će Budimir promisliti i uvidjeti da smo mi njegova ekipa”, dodao je Mallorcin trener.

Mallorca u prva dva kola drugoligaškog natjecanja još nije postigla pogodak, jer je u prvom kolu na svom stadionu izgubila sa 0-1 od Rayo Vallecana. Hrvatski reprezentativni napadač nije bio u kombinacijama za nastup protiv Espanyola.

“Kad mi kaže da je sto posto spreman, bit će u momčadi”, rekao je Plaza.

Valladolid je u petak javno potvrdio da želi dovesti Budimira.

“On je igrač koji nam se uklapa u momčad i koji nam je na popisu želja”, izjavio Valladolidov trener Sergio Gonzalez Soriano na konferenciji za medije uoči prvenstvene utakmice s Betisom u kojoj je Betis pobijedio 2-0.

Valladolid je u prvom kolu bio odigrao 1-1 pa još uvijek čeka na prvu pobjedu.

Budimir, koji je ovaj mjesec prvi put bio pozvan u reprezentaciju Hrvatske za utakmice s Portugalom i Francuskom, prošle je sezone s 13 golova bio najbolji strijelac Mallorce, dok se momčad natjecala u prvoj ligi. Stasiti, 190 cm visoki centarfor bi rado nastavio igrati u Primeri, ali s Mallorcom ga ugovor veže još tri godine. Prema pisanju lokalnog dnevnog lista Diario de Mallorca njegov sadašnji klub ne želi pustiti Budimira za manje od 15 milijuna eura, dok je Valladolid ponudio šest milijuna. Klubovi nisu potvrdili tu informaciju.

Hrvatski golgeter se, pak, nada da će se kroz koji dan riješiti nastala situacija. Njegov zastupnik vodi razgovore s klubovima. U Španjolskoj se tržište zatvara 5. listopada.

Budimir je prošle sezone bio najbolji hrvatski strijelac u španjolskoj ligi u posljednjih 20 godina. Zadnji put je 13 golova bio postigao Alen Peternac godine 1999., i to upravo u dresu Valladolida.

Dođe li do transfera, Ante Budimir će postati osmi hrvatski igrač u 92 godine dugoj povijesti kluba sa sjevera Španjolske. Za Valladolid su dosad nastupali vratar Mauro Ravnić (1988. – 1992.), napadač Janko Janković (1988. – 1990.), branič Branko Miljuš (1988. – 1990.), vezni igrači Aljoša Asanović (1995. – 1996.) i Sejad Halilović (1995. – 1996.) te napadači Alen Peternac (1995. – 2000.) i Duje Čop (2018. – 2019.).