Barcelona uskoro s novim predsjednikom

Primera 17. ruj 202021:40 > 21:47
Alex Caparros/Getty Images

Josep Maria Bartomeu uskoro bi trebao biti smijenjen s mjesta predsjednika Barcelone. #SponzorPrenosa #DerbyBananas

Poznata je netrpeljivost najboljeg i najvažnijeg igrača Barcelone, Lionela Messija prema klupskom predsjedniku.

Međutim, to neće biti razlog zašto će Josep Bartomeu uskoro postati bivši čelnik kluba s Campa Nou. Naime, još u srpnju nekadašnji kandidat za predsjedničku poziciju u Barceloni, Jordi Farre, pokrenuo je peticiju među članovima kluba s namjerom da se aktualnom čelniku izglasa nepovjerenje. Kako bi se postupak smjene Bartomeua pokrenuo bilo je potrebno prikupiti 16 521 potpis. Farre ih je prikupio 20 731.

Ovo je jedini način da spasimo klub. Napokon smo uspjeli prikupiti potreban broj potpisa,” slavodobitno je izjavio Farre.

U nastavku postupka, otvara se razdoblje od deset dana u kojem članovi Barceloninog upravnog odbora i Katalonske nogometne federacije moraju potvrditi kako su svi potpisi legitimni. Kada se taj dio procesa ostvari, organizirat će se referendum gdje će biti potrebne dvije trećine glasova za smjenu Josepa Bartomeua.

Interesantno, ovo neće biti prvi put da se otvara referendum protiv aktualnog predsjednika. Prvi put to se dogodilo 1998. godine kada je na čelu kluba bio Jose Lluis Nunez te deset godina kasnije za vrijeme vladavine Joana Laporte. Obojica su preživjela pokušaj smjene. Međutim, obzirom na činjenicu da navijači već mjesecima negoduju protiv Bartomeua, sve je izvjesnije kako će predsjednik uskoro otići u povijest.

#SponzorPrenosa #DerbyBananas