Bartomeu smanjuje plaće, prvi na udaru Messi?

Primera 14. ruj 202014:45 > 14:50
Manu Fernandez/Pool via Getty Images

Pandemija koronavirusa uzrokavala je ozbiljne posljedice u nogometnim klubovima, pa tako i u katalonskom velikanu

Prvi sa kojim će se naći u četiri oka bit će kapetan Leo Messi. Argentinski superstar ima tjednu plaću oko 1.070.000 eura, koja ne uključuje ogromne bonuse, kao i druga prva.

Messiju će na sastanku biti predočeni svi problemi, a prema navodima španjolskih medija, vlasnik šest Zlatnih lopti neće biti jedini od koga će se tražiti da se odrekne djela primanja.

David Ramos/Getty Images

Messi je u posljednjoj godini ugovora sa Barcelonom i očekuje se da prihvati smanjenje kako bi omogućio klubu da lakše prebrodi financijske poteškoće. Leo je tijekom kolovoza želio pod svaku cijenu da napusti Kataloniju.

Međutim, zbog otkupne klauzule od 700 milijuna eura, morao je kako je sam rekao „da protiv svoje volje ostane u redovima Blaugrane“.

Omaleni Argentinac je iza sebe imao još jednu sjajnu sezonu u kojoj je stigao do 31 gola i 26 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da igrači Barcelone osvoje makar jedan trofej. U finišu La lige su izgubili utrku sa Realom, eliminirani su i iz Kupa kralja, dok su Ligi prvaka  u četvrtfinalu poraženi od Bayerna.

#SponzorPrijenosa#DerbyBananas