Četiri igrača koji su na dobitku u Koemanovoj Barci

Primera 13. ruj 202013:24 > 13:28
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Gledajući po pripremnom periodu, mogli smo dobiti neke obrise Koemanove Barcelone za novu sezonu.

Novi trener Barcelone Ronald Koeman je u pobjedi 3:1 protiv Mastica de Tarragona izveo dvije potpuno različite postave od kojih je svaka dobila po jedno poluvrijeme.

Lionel Messi započeo je utakmicu uklapajući se u 4-2-3-1 sustav koji je imao Sergija Busquetsa i Carlesa Alena na pozicijama zadnjih veznih. U početnoj postavi bio je i Ousmane Dembele, koji se vratio nakon duge stanke zbog ozljede, a zabio je nakon samo pet minuta nakon što je uspio progurati loptu kroz noge vratara.

Iako je Dembele bio među igračima koji su nedavno zakasnili na trening i naljutili novog trenera, Koeman je pokazao nešto drugačiji pristup.

S druge strane, Antoine Griezmann nije bio toliko raspoložen, ali je povisio na 2:0 iz jedanaesterca u 17. minuti, a glavno pitanje je hoće li i kako moći surađivati s najvećom zvijezdom Lionelom Messijem.

Treba istaknuti kako je u drugom dijelu pažnju privukao kritizirani Philippe Coutinho i također zabio s bijele točke, dok se Trincao isticao iz pozitivnih razloga, a Martin Braithwaite zbog toga što je upropastio čak tri prilike.

Prema tome, osim spomenutih zvijezda Dembelea i Coutinha, možemo zaključiti kako su najviše na dobitku Carles Alena, koji je pokazao kako se vratio da bi ostao na Camp Nou nakon što je prošlu sezonu proveo na posudbi u Betisu i 20-godišnji Portugalac Trincao, kojeg bi navijači rado gledali ove sezone.