Treba li Barca kazniti Lea za novi neposluh i kako?

Primera 31. kol 202018:31 > 18:39
Ryan Pierse / Staff

Nakon što je propustio planirane testove za koronavirus u nedjelju uoči povratka Barcelone na predsezonske treninge, Lionel Messi trebao bi pretrpjeti ozbiljne kazne zbog toga što u ponedjeljak popodne nije prisustvovao prvom treningu koji je vodio Ronald Koeman.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Messi ostaje čvrst u stavu da neće trenirati u klubu u kojem više nije zaposlenik, iako pravne posljedice takvog stava tek trebaju biti u potpunosti istražene.

Barcelona, ​​s druge strane, smatra da je on i dalje njihov kapetan i u skladu s kolektivnim ugovorom La Lige i Udruge španjolskih nogometaša (AFE), počinit će ozbiljan prekršaj.

Dokumentom, u vezi s disciplinskim pitanjima, utvrđuje se da se za težak prekršaj može suditi kada igrač “napusti radno mjesto” bez opravdanog razloga.

Povezano

Može mu biti oduzeto do 11 dana od plaće ili kazne do 25 posto mjesečnog prihoda, što god se prije dogodi. Trenutno katalonski klub još nije razmišljao o sankcioniranju svog najvećeg igrača, ali predsjednik Bartomeu i njegovi suradnici oprezni su kako bi se situacija mogla dodatno pogoršati ako bi učinili bilo što kako bi ocrnili Messija.

Dapače, planira se sastanak Bartomeua i Jorgea Messija, oca i meadžera napadača, i to prije kraja tekućeg tjedna.