Modrić oduševio upravu Reala ovim potezom

Primera 12. kol 202014:33 > 14:43
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Luka Modrić ulazi u posljednju godinu ugovora sa Real Madridom. #Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Hrvatski reprezentativac odradit će još jednu sezonu u redovima kraljevskog kluba, nakon čega će otići, a kako bi ga zauvijek pamtili, odlučio se odreći dobrog dijela plaće kako bi pomogao klubu u financijskoj krizi.

Modrić po ugovoru kojeg ima zarađje 11 milijuna eura po sezoni. Odlučio je pomoći klubu smanjenjem plaće za posljednju sezonu ugovora (nije poznato koliko), ali ni to nije sve.

Hrvatski veznjak će imati zadatak pomoći Martinu Odegaardu da se uklopi u momčad. Norvežanin se smatra njegovim nasljednikom u Madridu i Modrić će imati ulogu učitelja u sljedećoj sezoni.

Luka je u Reau u prethodnih osam godina osvojio apsolutno sve. Ipak, najvažniji trofej je stigao 2018. godine kada je proglašen najboljim igračem svijeta i prekinuo je dominaciju Ronalda i Messija.

Za Kraljeve je hrvatski veznjak odigrao 343 utakmice i postigao je 22 gola.