Marca poručuje Odegaardu da promisli: Modrić je siguran

Primera 4. kol 20209:35 > 9:38
(Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Luka Modrić na pragu 35. godine u završnici ove sezone ponovno je pokazao da se radi o rijetko viđenom majstoru, a priznanje mu ponovno odaje i španjolska Marca. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

U svom najnovijem tekstu o našem kapetanu, Marca piše kako je Modrić pokvario planove svom budućem nasljedniku.

Martin Odegaard odigrao je fantastičnu sezonu na posudbi u Sociedadu, a s Lukom koji je u prvom dijelu sezone igrao znatno manje no prethodnih godina, bilo je gotovo sigurno da će Odegaard uz Valverdea biti sigurna opcija za iduću sezonu na terenu.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Ipak, nakon pandemije koronavirusa, odmorni Modrić bio je među glavnim karikama Reala koji je djelovao nepobjedivo i Zidane mu je ponovno ukazao puno povjerenje. Znao je da će Modrić biti najbolji u najvažnijem dijelu sezone, kad se odlučuje o trofejima, piše Marca.

Više od pet godina nakon što je kao 16-godišnji vunderkind stigao u Madrid iz Stromsgodseta, Odegaard je igrački sazrio u Sociedadu, za koji je ove sezone u ligi i kupu u 36 utakmica postigao sedam golova i namjestio ih još devet, ali sve osim jedne asistencije postigao je prije restarta. I rezultatski je bio uspješan, vodio je klub iz San Sebastiana do šestog mjesta u La Ligi i do finala Kupa kralja.

Pred sljedeću sezonu Odegaard može birati hoće li se vratiti u Real i boriti za mjesto u sastavu ili ostati u Sociedadu, gdje ima redovitu minutažu i igra jako dobro. I dok je prije stanke povratak u Madrid bio realna opcija, Modrićevi nastupi mogli bi ga natjerati da se predomisli.

“Modrić je ponovno neizostavna karika Zidaneova Reala, baš kao i Kroos i Casemiro, pa bi Odegaardu iduće sezone bila namijenjena tek rotacijska uloga, koju ne želi jer je svjestan da je za njegov razvoj bolje ostati u klubu u kojem će stalno igrati. Po odlasku u Real Sociedad prihvatio je mogućnost da se ona otegne na dvije godine i čini se da će ju iskoristiti, jer Modrić, čiju poziciju pikira, još neko vrijeme neće nikamo”, piše Marca.