Realovi bizarluci zbog kojeg su izgubili Lewu

Primera 3. kol 202016:29 > 16:30
Gatty Image/ Lars Baron

Robert Lewandowski bio je spreman u ljeto 2014. prijeći u Real, ali je odustao zbog bizarnih zahtjeva Kraljevskog kluba #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Lewandowskom bi ponudili sedmogodišnji ugovor kako bi ga vezali do kraja karijere i pritom mu po sezoni plaćali 9,6 milijuna eura, što bi s bonusima naraslo na milijun više. Samo za potpis ugovora Poljak bi dobio gotovo 11 milijuna eura, ali kvaka je bila u Realovim bizarnim zahtjevima.

Naime, u ugovoru je stajalo kako se Lewandowski u slobodno vrijeme ne smije baviti ekstremnim sportovima. Real bi mu zabranio vožnju motocikla, skijanje, vožnju glisera i jet-skija, paragliding i penjanje po planinama.

Poljaci pišu da bi taj transfer “promijenio cijeli poljski nogomet” te da je Lewandowski imao želju doći u Real Madrid, što je potvrdio i njegov menadžer Cezary Kucharski.

“Htio je otići u Real Madrid i odbaciti dogovor s Bayernom. Sviđala mu se ideja života u Madridu i igranja za Real.”

Ipak, zbog Realovih ludih zahtjeva, ali i činjenice kako je Benzema već četiri sezone ondje bio prva opcija, odlučio se za Bayern.

“Od samih početaka bio sam siguran da je Bayern najbolja opcija za Roberta. On je morao biti prvotimac u novom klubu, a ne biti zamjena nekome, makar se radilo o Real Madridu”, smatra igračev menadžer.