Unai Emery dobio novi posao, vraća se u Primeru

Primera 23. srp 202012:10 > 12:11
Warren Little/Getty Images

Nekadašnji trener Arsenala Unai Emery pronašao je novi angažman. Kao što se i najavljivalo on će biti novi trener Villareala. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Poslije nekoliko mjeseci pauze od trenerskog posla koju je imao poslije otkaza u Arsenalu, španjolski stručnjak Unai Emery se vraća u domovinu. On će biti trener Villareala s kojim je potpisao trogodišnji ugovor.

Baskijski trener će biti službeno predstavljen kao strateg “žute podmornice” u ponedjeljak na konferenciji za medije.

Emery je prije Villareala i Arsenala vodio ekipu Paris St.Germaina, a radio je i u Sevilli, Spartaku, Valenciji. Najveće uspjehe je nizao sa Sevillom gde je radio tri i pol sezone i tri puta je osvojio Europsku ligu.

U Arsenalu se Emery uopće nije proslavio, klub nije izgledao ništa bolje sa španjolskim stručnjakom, a imao je priliku da kao menadžer Topnika donese jedan trofej ali je izgubio finale Europske lige od Chelseaja.

Ekipa Villareala je završila kao peta u La Ligi i igrat će Europsku ligu ponajviše zahvaljujući sjajnoj formi po povratku poslije pauze zbog pandemije virusa korona. Trener momčadi je bio Javier Calleja koji je radio godinu i pol dana u klubu i sada je ostao bez angažmana.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas