Granada za povijest, Real poslao Leganes u Segundu

Primera 19. srp 202022:39 > 22:42
Fran Santiago/Getty Images

Kompletirana je La Liga za sezonu 2019/20. Prije ovog kola znalo se da je Real prvak, putnici za Ligu prvaka, kao i dva za Segundu, a ostalo je da se odluče svi sudionici Europske lige i preostala momčad koji ispada u niži rang. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Pored Reala Barcelona, Atletico i Sevilla su osigurali plasman u Ligu prvaka. Villareal je jedini bio siguran za Europsku ligu, a ostala su još dva upražnjena mjesta, jedno za direktan plasman i drugo za kvalifikacije. A za ta dva mjesta konkurirale su četiri momčadi Real Sociedad, Getafe, Valencia i Granada.

Na kraju, najviše razloga za slavlje imala je Granada. Slavila je protiv Athletic Bilbaoa 4:0 golovima Soldada, Puertasa, Fernandesa i Montora i imala je tu sreću da su joj se poklopili ostali rezultati. Sociedad je odigrao neriješeno sa Atleticom u Madridu 1:1, Sevilla je golom Regulliona pobijedila Valenciu, a Getafe je izgubio 1:0 od Levantea golom u devetoj minuti nadoknade, iako je imao penal koji nije iskoristio Mata. Prethodno mu je VAR poništio dva gola i to oba Angelu. Doduše i jedan Levanteu.

Granada je tako završila na šestom mjestu, izjednačila najbolje plasmane u povijesti natjecanja u elitnoj ligi, ali ovim plasmanom je prvi put izborila europsko natjecanje, obzirom da će igrati u grupnoj fazi Europske lige.

Leganes je remizirao 2:2 s Realom kod kuće, dok je Osasuna ostvarila isti rezultat i protiv Mallorce. Gol za goste postigao je i hrvatski nogometaš Ante Budimir. Tako iz lige ispadaju Leganes, Mallorca i već davno otpisani Espanyol.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas