Nevjerojatan rizik: Barca se zadužila za 800 milijuna!

Primera 16. srp 202012:37 > 12:42
sport klub

Da u Barceloni situacija nije najbolja, potvrđuje i ovaj još jedan pomalo šokantan podatak #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Ovu informaciju je otkrio nekadašnji predsjednik kluba Joan Laporte, koji je odlučio otkriti tajne aktualnog rukovodstva kluba na čelu sa Josepom Marijom Bartomeuom.

“Ne znam da li je ugovor zvanično potpisan ili su samo potpisali predugovor. Zadužili su se za 800 miliona eura kod investicione banke Goldman Sachs i vraćat će ga narednih 20 godina”, rekao je Laporta.

Tvrdi da rukovodstvo kluba nije napravilo dobre stvari.

“Bit će to klub sa milijardama prihoda, ali i sa milijardama troškova i dugova. Bit će veoma teško za onog tko dođe na čelo kluba u budućnosti. Ovo rukovodstvo mora razjasniti kompletnu situaciju”, istaknuo je Laporte.
Također, on je otkrio i da trenutni dug kluba iznosi 217 milijuna eura.