Rakitić: Želio bih obući kockasti dres još milijun puta

Primera 11. srp 202010:10 > 10:32
Denis Doyle/Getty Images

Hrvatski reprezentativac i igrač Barcelone Ivan Rakitić za Večernji list razgovarao je o svojoj situaciji u Barceloni

Ivan Rakitić imao je turbulentnu sezonu, ali u posljednjih nekoliko utakmica standardan je član prvih 11.

Bivši skaut Barcelone Goran Vučević neki dan izjavio je da vas Barcelona nagovara da odete. O statusu u Barceloni Ivan je za Večernji list rekao:

“Ako je to izjavio, onda ima više informacija od mene. Ma nema tu nikakvoga nagovaranja ni bilo čega sličnoga. Ja sam potpisao ugovor i želim ga ispuniti. Klub se meni obratio, rečeno mi je da se računa na mene, idemo istom linijom kao do sada, a dokaz tome su posljednje utakmice, u kojima sam se vratio posve drugačiji nego što sam bio prije prekida prvenstva. Puno sam se pripremao fizički i psihički, izgubio sam četiri kilograma trenirajući sam kod kuće, uz motivaciju žene i djece, i sada se osjećam fantastično, osjećam povjerenje trenera i cijele momčadi i tako želim nastaviti.”

Što za Rakitića znači dolazak Miralema Pjanića u Barcelonu

“Prije svega jako sam sretan, naravno da sam odmah nazvao Miralema i čestitao mu. Odmah sam mu se stavio na raspolaganje, što god mu treba, tu sam. Ponosan sam što će u Barcelonu opet doći jedan momak iz naših krajeva. Imat će moju podršku. Zajedno ćemo se boriti za dobro svih nas. A to što mi je konkurent u momčadi ništa ne mijenja na situaciji. Najbolji nogometaši uvijek su dobrodošli, a Pjana spada među najbolje i imat će podršku i mene i svih suigrača.”

Povezano

Sada su vam 32 godine, namjeravate li završiti karijeru u Barceloni?

“A ne, mislim da je to daleko. Moramo biti realni. Imam te godine koje imam, ali želim nastaviti igrati i dalje još dosta godina, dok me služi zdravlje, dok moje tijelo i moja glava odluče. Volio bih trajati što dulje, osjećam da još mogu trajati na visokoj razini, a to je najbitnije.”

Na pitanje o reprezentaciji i nastupu na EURU 2021. godine Rakitić je odgovorio:

“To je teško reći, ništa ne bih volio siliti ni razmišljati kao egoist u bilo kojemu smislu. Reprezentacija je posve drugačija priča nego klub. Dokle god me izbornik bude trebao, sigurno će moja želja biti maksimalna. Ali u našoj komunikaciji vidjet ćemo što je najbolje za sve. Volio bih nastupiti na Euru 2021. godine i u još puno više utakmica, no moramo vidjeti što je najbolje. Međutim, dokle god sam u planovima izbornika, moje srce će me uvijek vući da odjenem kockasti dres još milijun puta.”

Aitor Alcalde/Getty Images

O odnosu s Messijem

“Moj odnos s njim je fantastičan. Šest godina igramo jedan uz drugoga, puno toga smo zajedno prošli. Nisam ja stavio tu fotografiju da bih Messija provocirao, nego sam našao više fotografija s te utakmice; a to je Hrvatska protiv Argentine, jedna od naših najvećih utakmica koju sam želio iznova proživjeti. Nije se Messi naljutio zbog toga. Messi je za mene nevjerojatan, najbolji nogometaš, ne samo današnjice nego svih vremena. I uživanje je i čast biti uz njega, igrati s njim i gledati s koliko strasti i ljubavi on i dalje igra.”