Espanyol se okreće 2. ligi, otkaz treneru Alavesa

Primera 5. srp 202022:32 > 22:34
Alex Caparros/Getty Images

Domaćim porazom 0-1 od Leganesa nogometaši Espanyola gotovo su i matematički izgubili status prvoligaša za sljedeću sezonu

Klub iz madridskog predgrađa istovremeno je održao nadu u mogući spas u posljednja četiri kola.

Pobjednički pogodak postigao je Silva u 53. minuti.

Leganes je sa 28 bodova na predzadnjem mjestu sa sedam bodova zaostatka za Celtom Vigo koja drži 17. poziciju.

Garitanu otkaz nakon pet poraza u nizu

Vodstvo španjolskog nogometnog prvoligaša Deportivo Alavesa uručilo je otkaz treneru Asieru Garitanu (50) nakon pet uzastopnih poraza.

Alaves je u sedam kola otkako je ponovo krenulo prvenstvo, upisao čak šest poraza pri čemu pet u nizu.

Iz sigurne zone Alaves je pao na 15. mjesto sa 35 bodova, šest više od zone ispadanja.

“Zbog zabrinutosti trenutačnim rezultatima, bili smo prisiljeni raskinuti ugovor s trenerom Garitanom i njegovim stožerom,” poručili su iz kluba.

Garitano je preuzeo momčad u svibnju 2019. godine, a u 35 susreta upisao je svega devet pobjeda.