Svi rekordi Sergija Ramosa

Primera 5. srp 202017:36 > 17:40
sport klub

Sergio Ramos još je jednim realiziranim jedanaestercem približio svoju momčad tituli, a usput je skinuo i brojne rekorde. #SponzorDerbyBanana

Kapetan Kraljevskog kluba zabio je penal za pobjedu 1:0 na teškom gostovanju u Bilbauu, čime su Madriđani pobjegli Barceloni na sedam bodova prednosti, dok Barce čeka večerašnji susret s Villarrealom u gostima.

Ramosu je ovo bio 10. ligaški pogodak sezone, što mu je pošlo za rukom prvi put u karijeri. Nadalje, bio mu je to ukupno 12. pogodak u svim natjecanjima, što je novi rekord jer je prethodnio bio onaj prošle sezone, kada je zabio ukupno 11 pogodaka. Time se Ramos pozicionirao na drugo mjesto Realovih strijelaca ove sezone iza Karima Benzeme.

Što se pak najstrožih kazni tiče, bila je ovo već 22. u nizu koje je kapetan Kraljeva pretvorio u pogotke, što je za jednog stopera doista impresivan podatak. Također, ukupno je u Primeri zabio 71. pogodak i tako postao prvi branič kojem je to uspjelo.

#SponzorDerbyBanana