Real opet pobijedio penalom Ramosa u završnici!

Primera 5. srp 202015:46 > 15:49
Angel Martinez/Getty Images

Real Madrid pobijedio je i sedmi put u sedam nastupa od restarta La Lige. Sa 1:0 bio je uspješniji od Athletica na San Mamesu...

Utakmica je bila tvrda s malo prilika, a odlučena je u 74. minuti kada je nakon prekršaja dosuđen jedanaesterac u korist vodeće momčadi prvenstva.

Sergio Ramos bio je precizan, iako je vratar domaće momčadi pročitao stranu. Real je zadržao prednost i četvrtu utakmicu u nizu nije primio pogodak.

Ramos je spasio siguran pogodak sjajnom intervencijm pred svojim vratima u 92. minuti nakon odličnog ubačaja Athletica s lijeve strane.

Bila je to druga utakmica zaredom na kojoj je Kraljevski klub pobjedu dohvatio pogotkom s bijele točke u samoj završnici utakmice (Getafe, 79′).

Luka Modrić odigrao je svih 90+ minuta, prema algoritmu stranice WhoScored, bio je četvrti najbolje ocijenjeni igrač Reala (7,1).

Ovim uspjehom, Madriđani su se odmakli u odnosu na Barcelonu na 7 bodova prednosti.

Katalonski klub igrat će večeras (SK1, 22 sata) kod Villarreala i morat će ići na pobjedu, jer do kraja La Lige ostalo je samo 5 utakmica.