Šok za navijače Barce: Messi odlazi na kraju sezone

Primera 3. srp 20208:46 > 8:52
Getty Images/Alex Caparros

Sve je izglednije da Leo Messi svoju karijeru neće završiti tamo gdje ju je i počeo - u Barceloni.

Kako prenosi španjolski radio Cadena Ser, umoran je od gledanja kako vrijeme prolazi bez da je u planu neki pobjednički projekt.

Messiju ugovor s Barcelonom završava tada, točnije 30. lipnja 2021., pa bi prema ovoj priči klub čiji je simbol, najbolji strijelac i igrač u povijesti, napustio nakon 20 godina i šest dana poslije 34. rođendana.

“Messi je ogorčen situacijom u klubu na svim razinama te zasićen, odlučio prekinuti pregovore oko produljenja ugovora, odigrati još jednu sezonu, koliko ga ugovor vezuje s Barcelonom te otići” objavljeno je u ponoć u emisiji Larguero.

Iako su pregovori o produljenju ugovora do 2023. godine krenuli vrlo dobro, nakon zadnjih događaja u klubu Messi je odlučio sve zaustaviti i ‘promijeniti ploču’. Loš odnos sa trenerom Setienom i njegovim stožerom preslikao se i na teren pa je Messi u nekoliko navrata istupio prema suigračima onako kako nitko, a kamoli kapetan, ne postupa.

Barcelona cijele sezone ne igra uvjerljivo i pet kola prije kraja prvenstva imaju četiri boda zaostatka za najvećim rivalom Realom koji će gotovo sigurno osvojiti naslov. Puno se nagađa o tome da je situacija u Barci jako zategnuta, ali odlaskom Messija došli bi u jedne nove vode u kojima nisu plovili već skoro 20 godina.