30.06.2020 | 22.17

Budimir zabio dva gola u bitnoj pobjedi Mallorce

Celta de Vigo

U prvoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5-1 (3-0), a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad.

Ante Budimir

Alex Caparros/Getty Images

Budimir je postigao prvi i četvrti pogodak za Mallorcu. U 13. minuti je sigurno realizirao kazneni udarac, da bi u 52. minuti sjajno primio loptu, ušao u kazneni prostor s gostujućim braničem 'na leđima' i preciznim udarcem još jednom svladao vratara Blanca.

Preostali strijelci za Mallorcu bili su Cucho (27), Pozo (40) i Sevilla (60), dok je jedini pogodak za goste postigao Iago Aspas u 50. minuti iz jedanaesterca.

Mallorca je i dalje u zoni ispadanja sa 29 bodova, ali je njen zaostatak za Celtom Vigo koja drži 17. mjesto sada smanjen na pet bodova. U vodstvu je Real Madrid sa 71 bodom, dva više od drugoplasirane Barcelone koja večeras (22 sata) dočekuje Atletico Madrid. (h)