Kaos u svlačionici: Igrači Barce u Vigu napali Setiena

Primera 29. lip 202014:24 > 14:26
Getty images/David Ramos

Tek što se jedan kao smiri, počne neki drugi. Tako otprilike izgleda cijela ova sezona u španjolskom velikanu Barceloni.

Katalonski klub u 32. kolu Primere odigrao je 2:2 protiv Celte i sad za najvećim rivalom Realom zaostaje dva boda. Madriđani imaju i bolji međusobni omjer pa je Barcelona u teškoj poziciji u završnici prvenstva.

A Quique Setien, koji je imenovan za trenera nakon Ernesta Valverdea, nije uspio ni ugasiti požare, ni podignuti razinu igre. Madridska Marca otkriva da je nakon utakmice u Vigu u svlačionici Barcelone došlo do žestoke svađe tijekom koje su “pucali zidovi”.

“U svlačionici je bilo napeto. Igrači su napali trenera zbog nekih njegovih taktičkih odluka, ali i promjena u igračkom kadru protiv Celte. Bili su iznenađeni njegovim izborom prvih 11 bez Griezmanna i Arthura. Rasprava je bila žestoka i samo pokazala da ne postoji harmonija između igrača i trenera”, piše Marca.

“Igrači se ne slažu s nekim trenerovim metodama i počinju shvaćati da ako nastave tim putem neće osvojiti naslove. Zbog toga su se pobunili protiv trenera svjesni da više nemaju vremena čekati jer je Real sve bliže naslovu.”

Ranije su igrači Barcelone i javno kritizirali trenera Setiena. Tako je Lionel Messi rekao da katalonski klub s ovakvom igrom ne može osvojiti Ligu prvaka kao što tvrdi Setien, a Luis Suarez je novinarima nakon utakmice u Vigu rekao da pitaju trener zašto momčad igra puno lošije u gostima.