Atletico u drugom poluvremenu slomio otpor Alavesa

Primera 28. lip 20200:07 > 0:09
Denis Doyle/Getty Images

U dvoboju 32, kola Primere Atletico je na svom terenu pobijedio Alaves s 2-1 i učvrstio se na trećoj poziciji.

Obrana Alavesa pala je u 57. minuti kada je strijelac bio Saul Niguez, da bi u 73. minuti Diego Costa iz penala povećao na 2-0. Konačan rezultat i počasni gol za Alaves dao je Joselu iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade. Šime Vrsaljko je još na listi ozlijeđenih kod momčadi iz Madrida.

Vodi Barcelona s bodom više i utakmicom više od Reala, dok je Atletico treći s 11 bodova manje od Katalonaca, ali i četiri više od četvrtoplasirane Seville.

Ranije je Osasuna kod kuće pobijedila Leganes s 2-1 i praktički osigurala ostanak. Osasuna je povela već u 9. minuti preko Enrica Gallega, a za pretposljednji Leganes je izjednačio Javier Aviles u 50. minuti. Junak dvoboja Gallego donosi Osasuni pobjedu u šestoj minuti sudačke nadoknade.