VIDEO Rakitić pogotkom vratio Barcu na vrh!

Primera 24. lip 20200:05 > 0:06
SK

Ivan Rakitić donio je svojim golom važna tri boda Barceloni protiv Athletic Bilbaa u 31. kolu La Lige. Završilo je 1:0.

Igrala se 71. minuta kada je hrvatski veznjak, koji je ušao sedam minuta ranije, na dodavanje kapetana Lionela Messija uspio pogoditi u padu s nekih pet metara od gola gostiju za vodstvo protiv čvrstih Baska.

Taj gol je donio Blaugrani jako važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka i privremeni bijeg od Real Madrida na tri boda uz odigranu utakmicu više.

Španjolski je prvak, očekivano, gospodario posjedom (uglavnom preko 70 posto posjeda lopte) te imao više udaraca, no čvrsti obrambeni blok gostiju odolijevao je sve do ulaska reprezentativca Hrvatske.

Rakitić koji je ove sezone skroz izgubio mjesto u prvom sastavu u igru je ušao umjesto Sergija Busquetsa u 64. minuti. Ovo u je bio prvi gol sezone uz četiri asistencije u 35. nastupu u svim natjecanjima.