I HNS se oglasio o velikom Rakitićevom pothvatu

Primera 14. lip 202012:13 > 12:18
(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Katalonci su jučer slavili na gostovanju kod Mallorce, a razloga za slavlje imao je i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je u subotu 300. utakmicu za Barcelonu čime je postao četvrti stranac s najvećim brojem nastupa u poviejsti katalonskog kluba.

Rakitić, 32-godišnji vezni igrač, odigrao je drugih 45 minuta u pobjedi vodeće Barcelone 4-0 na gostovanju kod Mallorce.

On je Europljanin s najviše odigranih utakmica u 121 godini dugoj povijesti Barcelone jer je nedavno prestigao bivšeg nizozemskog igrača Philipa Cocua.

‘Ivan Raktić slavi’ – izvijestila je Barcelona u nedjelju u priopćenju. A čestitao mu je i Hrvatski nogometni savez koji se oglasio porukom:

‘Čestitamo Ivanu Rakitiću na jubilarnom, 300. nastupu u dresu Barcelone – samo tri stranca u povijesti kluba imaju više!’ – stoji u objavi.

Ispred Rakitića s 300 nastupa su jedino trojica Južnoamerikanaca. Argentinski napadač Lionel Messi (719), brazilski bek Dani Alves (391) i argentinski veznjak Javier Mascherano (334).

U aktualnoj momčadi Barcelone više odigranih utakmica imaju Messi i katalonski igrači Sergio Busquets, Gerard Piqué i Jordi Alba.