Denis Doyle/Getty Images

06.06.2020 | 21.20

Modrić: Ronaldo je plakao zbog Mourinha

Jose Mourinho bio je trener madridskog Reala tri godine od 2010. do 2013. Taj mandat bit će zapamćen po prekidu trofejnog niza Pepove Barcelone u La Ligi, ali i rekordnom broju bodova i golova.

Jose Mourinho, Cristiano Ronaldo

U Realu je surađivao sa sunarodnjakom Cristianom Ronaldom, ali je ako suditi po riječima Luke Modrića, taj odnos je bio sve, samo ne sjajan. Navodno, čak je u nekoliko navrata Mourinho natjerao jednog od najboljih igrača današnjice i da zaplače.

- Bilo je posebno neugodno u utakmici u Kupu kralja, koju smo dobili 2:0. Prilikom jednog auta Ronaldo nije potrčao za suparnikom i Jose je bio bijesan. Njih dvojica prvo su se dugo svađala na terenu, a potom u svlačionici Mourinho ga je kritizirao da mora preuzeti odgovornost u igri. Umalo se nisu pobili da nije bilo jednog od suigrača da ih razdvoji. Ronaldo je bio toliko očajan, da je maltene plakao. Govorio je "Dao sam sve od sebe, a on me je kritizirao" - rekao je Modrić.

Ipak, za vrijeme Mourinhovog mandata Ronaldo je bio izuzetno efikasan. Na 164 utakmice postigao je 168 golova.