Problemi za Barcu pred nastavak lige: Messi ne trenira!

Primera 5. lip 202014:52 > 14:53
Getty Images/Alex Caparros

Dva dana zaredom Messi nije trenirao s ostatkom momčadi već je samostalno radio u teretani. Prema nekim informacijama Messi je ozlijeđen još u utorak u sudaru s jednim od suigrača.

Tjedan dana prije nastavka natjecanja u španjolskom nogometnom prvenstvu kapetan vodeće Barcelone Lionel Messi zbog ozljede je propustio dva momčadska treninga, objavio je katalonski klub u petak.

“Kapetan ima lakšu ozljedu kvadricepsa desne noge i trenirao je samostalno izbjegavajući nepotreban rizik”, stoji u Barceloninom priopćenju.

Messijevo izbivanje s momčadskih treninga pokrenulo je špekulacije oko njegove spremnosti za prvu utakmicu nastavka prvenstva, u kojoj će Barcelona 13. lipnja gostovati kod Mallorce. No, katalonski klub je uvjeren da će Messi voditi momčad u tom dvoboju.

“Trebao bi se vratiti na teren i pridružiti suigračima za nekoliko dana”, zaključuje se priopćenju.

Barcelona u preostalih 11 kola ulazi s dva boda prednosti pred Real Madridom i svaki bod će biti vrlo važan u nastojanju da Katalonci zadrže nadmoć koju su imali u La Ligi, osvajajući naslove prvaka dvije godine zaredom i četiri puta u posljednjih pet sezona.

Barcelona će u subotu trenirati na Camp Nou, jer trener Quique Setien želi da se momčad što bolje privikne na igranje pred praznim tribinama velebnog stadiona. Messi bi trebao propustiti i subotnje momčadsko okupljanje, ali bi se na teren mogao vratiti urugvajski napadač Luis Suarez, kojemu je ova stanka izazvana pandemijom bolesti Covid-19 došla kao naručena, jer se uspio oporaviti operacije koljena.