Sancho na meti najvećeg od najvećih

Primera 3. lip 202010:17 > 10:24
Getty Images/Alex Grimm

Sjajni mladi nogometaš Borussije nikog ne ostavlja ravnodušnim pa tako ni najveće od najvećih

Iako su iz Reala najavili da neće kupovati nove igrače zbog ekonomske krize izazvane epidemijom koronavirusa, izgleda da se to neće dogoditi i da će dovesti jednog od najboljih mladih igrača svijeta. Riječ je o Jadonu Sanchu iz Borussije.

Reprezentativac Engleske je odličnim igrama u Bundesligi skrenuo pažnju brojnih klubova, najčešće je povezivan sa Manchester Unitedom, ali ako Madrižani pošalju službenu ponudu za njega, pitanje je hoće li klub iz Dortmunda moći odbiti.

“Jadona želi Manchester United, jedan od moćnijih klubova u Europi, mada se taj epitet u posljednje vrijeme više koristi s ekonomskog aspekta, nego sa sportskog. Manchester ima želju da od Sanča napravi novog CristianaRonalda. Otkako je Portugalac otišao 2009. godine United nije pronašao ni sličan talent, zato neće lako odustati. Englezi su u veljači otišli u Njemačku i ponudili 140.000.000 eura, ali to tada nije bilo dovoljno da Borussija pristane“…navodi se u tekstu.

Sancho će gotovo izvjesno ovog ljeta napustiti Dortmund, a kako malo klubova ima novca da omogući kupovinu igrača njegovog kalibra postavlja se samo pitanje hoće li karijeru nastaviti na Old Trafordu ili Santiago Bernabeuu i za koju točno cifru.