Bizarna klauzula u Messijevom ugovoru više ne postoji

Primera 1. lip 202013:53 > 13:56
Getty Images/Alex Caparros

Lionel Messi još uvijek s Barcelonom nije dogovorio potpis novog ugovora.

Najbolji nogometaš svijeta s Kataloncima ima ugovor na još godinu dana i u klubu su svjesni da moraju brzo reagirati kako bi Messi produžio suradnju s Barcelonom.

Ovaj 32-godišnji nogometaš je cijelu dosadašnju karijeru proveo u Barceloni, ali postoji mogućnost da karijeru završi u nekom drugom klubu. Oduvijek se govorilo da bi to mogao biti argentinski Newell’s Old Boys gdje je Messi napravio prve korake.

Međutim, ono što je šokiralo navijače je činjenica da je Messi imao klauzulu u ugovoru da na kraju ove sezone može napustiti Barcelonu i to potpuno besplatno.

Sezona je trebala završiti prošlog mjeseca i Messi je po ugovoru mogao besplatno otići u bilo koji drugi klub. No, prekid sezone je sve poremetio, ali i pored toga Messi nije imao namjeru napuštati Camp Nou.

Alex Caparros, Getty Images Sport

ESPN piše da je klauzula o odlasku Messija iz Barce bez odštete istekla sinoć. Messi je i na ovaj način pokazao da ne želi napustiti Barcelonu i da mu je želja da u ovom klubu završi karijeru. No, navijačima i dalje nije jasno kako je klub pristao na ovakvu klauzulu u ugovoru u kojoj ovise o igraču.