Kepa se vraća u Španjolsku

Primera 22. svi 202012:36 > 12:41
Clive Rose/Getty Images

Najskuplji vratar svijeta vraća se u svoje prirodno okruženje

Španjolski golman Kepa Arrizabalaga gotovo sigurno ovog ljeta napušta redove Chelseaja.

Iako je u redove ove ekipe stigao prije samo dvije godine i to kao najskuplje plaćeni golman u povijesti, Arrizabalaga se nije proslavio, posebno ne ove sezone.

Tako ga je trener Frank Lampard ‘klupirao’ prije nego što će sezona biti suspendirana i već tada se počelo pisati kako on na ljeto napušta klub.

Danas El Mundo Deportivo objavljuje i ime potencijalnog novog kluba za 25-godišnjeg golmana, a to je španjolska Valencia. Šišmiši navodno žele dovesti na posudbu Arrizabalagu jer njihov prvi golman Jasper Cilessen možda ode u predstojećem prijelaznom roku jer se za njega zanima bivši klub Ajax.

Kao domino efekat u cijeloj priči mogao bi se dogoditi i odlazak trenutnog golmana ekipe iz Amsterdama Andrea Onane u Chelsea koji bi tako postao prvi golman Plavaca umjesto Willyja Caballera koji je ionako u prošlosti bio zamjena.

Iako će Arrizabalaga osim Valencije sigurno imati i brojne druge opcije, smatra se kako neće moći dugo oklijevati u izboru jer hitno mora naći novi klub kako bi osigurao minute na golu pred Euro koji će se igrati u ljeto 2021. godine a na kojem namjerava braniti.

Svemu na kraju dodajmo kako je Arrizabalaga u Chelsea došao iz Athletic Bilbaa, a da je plaćen 80 milijuona eura.