Velika razmjena između Barce i Juvea, uključen Rakitić?

Primera 13. svi 202022:34 > 22:44
Aitor Alcalde/Getty Images

Veliki posao između Barcelone i Juventusa uskoro će kulminirati, javlja katalonski Sport.

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Došlo je do određenih promjena pa bi konačan izgled tog multi-transfera mogao izgledati drukčije nego u počecima izvještavanja o istome.

Naime, danas se pojavljuje informacija da Barca dovodi Pjanića i De Sciglia iz Juventusa, da su klubovi dogovorili kako će u toj razmjeni zauzvrat u Torino krenuti Todibo i još jedan igrač. Navodno bi to trebao biti Rakitić, ali Juventus oklijeva.

Pregovori oko ovog velikog posla između dva kluba traju već oko mjesec dana, a čini se da su zasad rezultirali pristankom Pjanića da sljedeće četiri sezone bude igrač Blau-grane. Posljednjih nekoliko desetaka sati napravljen je i veliki pomak u razgovorima s De Scigliom.

Talijanski klub želio je Arthura kao jednog igrača za kompenzaciju, ali Brazilac jako želi ostati kod trenutnog poslodavca. Tako su se posvetili Todibou, a pažnja je jako usmjerena i na našeg Ivana Rakitića.

O odlasku našeg reprezentativca iz Barcelone nađagaju mediji već više od godinu dana i svi smo pomalo umorni od toga, ponajviše Raketa, koji je već nekoliko puta javno rekao da ima namjeru ostati u klubu.

Getty Images/Aitor Alcalde

To bi mogao biti jedan od najvećih problema u ovom poslu, jer evo prije nekoliko dana sam je Ivan izjavio da ima namjeru odraditi ugovor do kraja na Camp Nou.

Sada je sve na Juventusu da pronađe nešto što bi našeg igrača dovoljno privuklo, pod uvjetom da i sami to jako žele. Raketa je već bio vezivan za prijelaz u Juve ove zime, činilo se da su razgovori tada bili vrlo ozbiljni, ali Hrvat se nije baš dao odvući iz trenutnog gnijezda.

Tako da će biti prilično teško kompletirati posao da u njega bude uključen Rakitić, posebno ako ni sam Juventus nije siguran da im je najpametnije inzistirati na njemu, što sugerira Sport da je slučaj.