Pakleni plan Reala koji bi ispisao povijest nogometa!

Primera 17. tra 202021:00 > 21:06
David Ramos/Getty Images

Real Madrid želi uštedjeti novac u nadolazećem prijelaznom roku s tim da uprava vjerojatno neće dovesti više od jednog velikog imena.

Trenutno je glavno ime na njihovoj listi za kupovinu Erling Haaland iz Borussije Dortmund, piše AS. Kylian Mbappé ostaje dugoročna meta Florentina Péreza, ali napadač PSG-a znatno je manje dostižan od Haalanda, što Madrid tjera na ideju da se odustane od bilo kojeg poteza prema francuskom internacionalcu do 2021. godine.

U međuvremenu će Real Madrid pokušati imati relativno štedljivo ljeto uslijed pandemije koronavirusa, što će vjerojatno imati utjecaja na tržište u cjelini, dok klubovi diljem Europe nastoje stegnuti pojaseve tijekom očekivanog gospodarskog pada.

Zinedine Zidane ima puno igrača u svojim knjigama, a madridski šef razmišlja o četvero njih koje bi mogao uvesti u prvi sastav momčadi za sljedeću sezonu: Achraf Hakimi, Martin Odegaard, Dani Ceballos i Kubo.

Njih četvorica imaju ukupnu tržišnu vrijednost od oko 145 milijuna eura, a Zidane će pokušati i prodati Garetha Balea, Jamesa Rodrígueza, Lucasa Vázqueza i Mariana, koji bi mogli donijeti više od 100 milijuna eura za naknade. S tim novcima na računu, Real može 2021. godine ozbiljno u utrku za Mbappéa.

Uspije li u tom naumu, dovođenju Haalanda i Mbappea, možemo se zapitati bi li imalo smisla održati tu i sljedeće sezone, dojma smo da bi teško mogao sklepati momčad i blizu jakosti koju bi tada imao Real.

Možda bi upravo taj transfer, Mbappeov, nagnao vladajuće strukture da uvedu neka nova, u ovom sportu još nezabilježena pravila, poput salary capa?

Dolazak Kuboa stvorio bi Zidaneu problem kada su u pitanju igrači koji su iz država koje nisu članovi EU. Pravila LaLige navode da klubovi mogu imati najviše tri državljana koji nisu članovi EU u prvom momčad ili dva dok se jedan igrač može kretati između prvog tima i pričuva.

To je uglavnom ono što je Francuz ove sezone učinio s Éderom Militãoom, Viniciusom i Rodrygom, koji je odustao od Castille, ali Brazilac bi morao ostati s Raulovim rezervama sve dok Vinicius dobije španjolsko državljanstvo, a da Kubo stigne. Zidane također ima na umu Reiniera, iako će Brazilac sljedeće sezone vjerojatno provesti na posudbi.
Ceballos je još jedno pitanje. Veznjak je bio presretan samo što je prešao u Arsenal na posudbu nakon što se našao izvan kadra kod Zidanea i trebat će ga uvjeriti da ima mjesto ako se želi vratiti. U međuvremenu, Real je također želio pronaći rezervu za Casemira, jedinog igrača u Zidaneovoj momčadi bez prirodne zamjene.