Xavi: Barca nikada u LP nije imala sreće, Real je'

Primera 14. tra 202010:51 > 10:56
Barrington Coombs/Getty Images

Legendarni veznjak Barcelone Xavi ponovno se oglasio, ovaj put pričao je zašto Barcelona nema u Ligi prvaka trofeja kao Real

Zbog pandemije koronavirusa natjecanja su zaustavljena u španjolskom prvenstvu i Ligi prvaka.

“Barcelona je favorit u La Ligi. U Ligi prvaka je malo teže. Barca je osvajala titule kada je bila superiornija u odnosu na rivale, kada je dominirala. Nikada nije mogla osloniti se na sreću, kao neki drugi klubovi”, rekao je Xavi.

Upitan misli li na Real Madrid, nekadašnji igrač je odgovorio:

“Da, Madrid. I ne samo na njih. Bila je i Barca srećna kad je na Stamford Bridžu eliminirala Chelsea sa desetoricom, pogotkom Andresa Inieste u nadoknadi, a da prije toga nije šutnula na gol. To je sreća. Sreća je i kad nemate dobru sezonu u Pirmeri, završite četvrti, peti ili šesti na tablici, a osvojite Ligu prvaka. To se nikad nije dogodilo Barci, a Realu je.”

Bivši veznjak katalonske ekipe smatra da je još uvijek prerano da bude trener tog kluba.

“Smatram da sam sposoban da vodim Barcelonu, san mi je da se vratim na Nou Camp. Više puta sam rekao da Barcu smatram svojom kućom. Dosta sam naučio kao trener u Kataru. Treniranje Barce je velika stvar, morate dobro promisliti o tome, spremiti se. U pitanju je proces, a nadam se da će mi se jednog dana želja ostvariti”, dodao je Xavi.

Paul Gilham / Staff