Otkrio da blate Messija, Barca ga tužila

Primera 14. tra 20208:20 > 8:29
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

U Barceloni iz dana u dan sve su veći problemi, a nakalemio se još jedan

Barcelona prolazi jako teško razdoblje. U klubu je čak šest od 19 članova uprave dalo ostavke, a sve zbog prvog čovjeka, Josepa Marie Bartomeua.

Da farsi ne bi bilo kraja, ovih preostalih 13 članova oko predsjednika kluba odlučilo je podići tužbu potiv Emilija Rousauda, sad već bivšeg potpredsjednika kluba i to ni manje ni više nego zato što je otkrio da klub blati najveću nogometnu zvijezdu, Lea Messija.

David Ramos/Getty Images

‘Zbog teških i neosnovanih optužbi koje je u nizu medijskih istupa iznio bivši potpredsjednik kluba Emili Rousaud, uprava Barcelone kategorički odbacuje da se u klubu događalo ono što se može opisati kao korupcija te je odlučila podnijeti tužbu protiv osobe koja je takve optužbe objavila.

FC Barcelona ne može tolerirati optužbe koji ozbiljno štete imidžu institucije. Zato je morala tužiti one koji je blate kako bi obranila čast kluba i svojih zaposlenika.’

Rousaud je u nekoliko navrata za različite medije prošlog tjedna dao izjave o tome da je u Barci ‘netko stavio ruku u blagajnu’.

Rousand je u srijedu u razgovoru za Catalunya Radio rekao kako je on bio u odboru nadležnom za račune te kompanije, no da su oni bili razdijeljeni kako bi se ‘izbjegla interna kontrola’

U petak ga je radijska postaja RAC-1 upitala smatra li da je ‘netko stavio ruku u blagajnu’, na što je potvrdno odgovorio.

‘Kada platiš milijun eura za nešto što vrijedi 100.000 eura… Ne znam tko je to bio, no moguće je zamisliti’, rekao je.

Kompanija I3Venture je bila zadužena za praćenje sadržaja na društvenim mrežama, odnosno trebala je pratiti što se piše i objavljuje o Barceloni te istovremeno uljepšavati imidž kluba preko društvenih mreža. Račun od milijun eura koji je izdala za svoje usluge bio je navodno podijeljen na manje račune od po 200.000 eura.

‘To oko društvenih mreža je prljav posao. Vjerujem da je netko uzeo novac, premda ne vjerujem da je to bio netko iz uprave. Sada je otvorena istraga koja će reći što se dogodilo. Bartomeu to zna’, rekao je Rousand.

Sve upućuje na to da sumnja na Jaumea Masferrera, savjetnika Bartomeua, kojeg je predsjednik ovaj mjesec suspendirao. Masferrer je predstojnik predsjednikovog kabineta i nadležan za protokol te odnose s javnošću.

“Analiza usluga koju je pružala ta kompanija za praćenje društvenih mreža je pod nezavisnom revizijom PriceWaterhouseCoopersa (PWC), koja je u tijeku, a time i bez ikakvog zaključka još uvijek”, priopćila je Barcelona.

Nakon što je Barcelona najavila da će pokrenuti pravni postupak protiv Rousanda, sad već bivši potpredsjednik Blaugrane izjavio je kako se ne boji procesa jer smatra da posjeduje dokaze za sve što je rekao.

“To što oni spominju pokretanje pravnog postupka, to ne znači ništa. Jasno mi je da mi prijete. Stojim iza svega što sam rekao i imam dokaze za sve”, kazao je Rousand pa je dodao:

“Budu li pravne službe provjerile slučaj, vidjet će da nema razloga da me klub tuži. Štoviše, to bi čak možda bilo i dobro jer bi značilo da će se slučaj preispitati i da će svi dokazi biti pregledani. Pokretanje tužbe je besplatno. Što se mene tiče, slobodno nastavite s tim. Čim sam izašao s tim izjavama, jasno je da dokazi postoje i da su moja mišljenja dobro utemeljena. Sad još nije vrijeme da pričam o detaljima, ali dokazi postoje, imam ih. Ovo nije upozorenje ni prijetnja. Ne klevećem nikoga, samo kažem da je klub za neke stvari plaćao previsoku cijenu”, kaže Rousand, a prenosi Mundo Deportivo.

Matthias Hangst / Staff