I u Sevilli se odlučili na drastično smanjenje plaće

Primera 8. tra 202015:22 > 15:29
Aitor Alcalde, Getty Images

Sevilla je odlučila smanjiti plaće svojim svojim zaposlenicima za 70 % i ta odluka će vrijediti sve dok u Španjolskoj traje izvanredno stanje.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

U peterostrukom osvajaču Europske lige su se za ovaj potez odlučili kako su naveli zbog “više sile” i “do sada nikada viđene situacije”.

“Zbog situacije s kojom se suočava španjolsko društvo Sevilla je prisiljena uvesti neželjene, ali potrebne mjere, kako bi se suočila s jednim od najtežih trenutaka u svojoj 130 godina dugoj povijesti. U situaciji nikada ranije viđenoj, traže se napor, žrtva i kompromis svih članova kluba“, navedli su iz Seville.

“U utorak smo odlučili podnijeti zahtjev za Postupkom privremenog reguliranja zaposlenja (ERTE) uredu za zapošljavanje u Andaluziji zbog ‘više sile’. On će obuhvatiti 254 zaposlenika sportskog dijela kluba te još 106 radnika. Igračima i trenerima smanjeno je radno vrijeme i proporcionalno plaća za 70 posto“, dodali su iz Seville.

Paolo Bruno/Getty Images

Iz Seville su dodali kako su osoblje i igrači načelno pristali na ovakvu vrstu dogovora. Ranije su Barcelona, Atletico Madrid i Espanyol postigli identičan dogovor sa svojim uposlenicima.

Prema posljednjim informacijama La Liga bi se trebala nastaviti 29. svibnja ili početkom lipnja, navjerojatnije bez publike na tribinama.