DRUGO MIŠLJENJE Zašto rezanje plaća nije dobra ideja…

Primera 7. tra 202020:13 > 20:23
Denis Doyle/Getty Images

- Španjolski nogomet nema namjeru tražiti spas države, moramo biti ekonomski neovisni - rekao je čelnik LaLige

Toni Kroos je izjavio da ne podržava mjeru smanjena plaća igračima od strane brojnih svjestkih nogometnih klubova zbog financijske krize uzrokovane pandemijom koronavirusa.

– Rezanje plaća je kao uzaludna donacija – započeo je svoje izlaganje vezni igrač Real Madrida u razgovoru tijekom SWR Sport podcasta.

Kroos je svjestan da rezanje plaća jača financijsku poziciju klubova, ali ni na koji način ta mjera ne pomaže najranjivijima i onima koje je kriza najviše pogodila; po njemu, kada bi igrači dobivali pune iznose plaća, sami bi mogli dati puno korisnije donacije u dobrotvorne svrhe.

– Zalažem se za to da svi dobiju punu plaću i onda sami odluče na koji način će pomoći s tim novcem. Svi dobivaju zamolbe da pomognu, a i puno je mjesta na koje se može adresirati pomoć – objasnio je njemački reprezentativac.

Osim toga, naglasio je ono što smo već doznali – Real Madrid trenutno nema problema s održavanjem i isplaćivanjem ugovorenih plaća svojim igračima i zaposlenicima, jer su njegove financije “čvrste”.

Također, klub s Bernabéua nije stavio igrače na plaćeni dopust (ERTE) kojeg plaća država, što su iskoristili brojni klubovi u Španjolskoj i oko čega se vodi velika rasprava u Engleskoj.

Denis Doyle, Getty Images Sport

Treba i napomenuti da je, prema navodima Javiera Tebasa, čelnika LaLige, osam klubova dosad iskoristilo opciju koju nudi program ERTE, ali i da je najavio kako u budućnosti to neće biti opcija, jer očekuje da svi klubovi u ligi šire srežu plaće svojim zaposlenicima.

– Španjolski nogomet nema namjeru tražiti spas države, moramo biti ekonomski neovisni!