Prihvaćen prijedlog Barce: Osoblje kluba na burzi!

Primera 6. tra 202015:07 > 15:09
sportklub

Barcelona je poput mnogih španjolskih tvrtki zatražila od španjolske Vlade dopuštenje za opciju aktiviranja posebne klauzule u radničkim ugovorima kojima će se smanjiti primanja članovima kluba.

Barcelona je, dakle, aktivirala tzv. ERTE prema kojem se u slučaju više sile stjeće pravo jednostranog smanjenja ugovora zaposlenicima ili pak otpuštanja određenog osoblja.

Igrači su već prihvatili tu soluciju tako da će do daljnjega primati samo 30 posto svoje plaće, no u klubu su isto tako odlučili dobar dio svog neigračkog osoblja poslati na Zavod za zapošljavanje. ESPN je dobio službenu potvrdu kako će mnogi zaposlenici kluba ostati, privremeno, bez posla s mogućnošću da se vrate nakon što prođe kriza ili bolje rečeno, kad se nogomet ponovno bude igrao.

Barcelona, kao klub, u vlasništvu je navijača, dakle nemaju vanjskog investitora koji bez problema može riješiti financijske probleme, samim time u klubu su ozbiljno zabrinuti što će se dogoditi u budućnosti ako kriza zbog pandemije koronavirusa potraje.

Španjolska Vlada prihvatila je sličnu opciju i kod Espanyola i Alavesa, a očekuje se kako će proći i prijedlog Atletico Madrida.