Messi napao upravu zbog laži, Bartomeu odgovorio

Primera 31. ožu 202021:24 > 21:30
Getty Images/Eric Alonso

U Barci se dosta zakuhalo stanje zbog smanjenja plaća igračima

U Barceloni se zadnjih dana događalo dosta nesporazuma prouzrokovanih smanjenjem plaća.

Naime, uprava je odlučila skratiti prihode igračima za 70%, a u medije je lansirana vijest da su se igrači bunili na odluku.

Messi je jučer preko društvenih mreža sve opovrgnuo.

“Mi, nogometaši Barcelone, ne samo da pristajemo na smanjenje plaće od 70 posto dok god u Španjolskoj traje izvanredno stanje nego smo spremni i na daljnje ustupke i odricanja kako bi ostali zaposlenici kluba tijekom krize koju je izazvao koronavirus dobivali plaću u punom iznosu, bez ikakvog kriznog smanjivanja”, napisao je Messi i dodao:

“Svjesni smo da nogometaši trebaju podnijeti najveći teret ekonomske krize koja pogađa klub, ali ne razumijemo poteze kluba tijekom ove krize koji izgledaju kao da je uprava željela javnost okrenuti protiv nas.”

Nakon što je najbolji igrač svijeta optužio upravu za te laži, javio se i Josep Bartomeu, predsjednik kluba.

”Messi mi je od prvog dana govorio kako mora biti redukcija. Prijedlog su dala naša četiri kapetana i ta gesta je dokaz njihove posvećenosti klubu. Mislim da su igrači pomalo frustrirani onim što su mogli čitati posljednjih dana. To nisu točne informacije. Pregovore smo vodili naš izvršni direktor Oscar Grau i ja pojedinačno s igračima. Od nas te priče sigurno nisu krenule. Ipak, nisam zabrinut jer u ovim teškim danima ljudi znaju reagirati ishitreno”, kazao je Bartomeu.

Alex Caparros/Getty Images