Real financijski bolje stoji od Barce, no bit će rezova

Primera 31. ožu 202013:19 > 13:25
Eric Alonso/Getty Images

Čelnik Reala Florentino Perez već sada shvaća da je neophodno dogovoriti se sa košarkašima i nogometašima tog kluba oko smanjenja plaća kako bi se nadomjestio gubitak nastao zbog pandemije virusa COVID-19.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Poslije Barselone i u Realu su shvatili da je rezanje plaća nogometašima i košarkašima neizbježno iako su u početku pandemije čelnici “kraljevskog kluba” bili optimisti.

Povezano

Predsjednik Florentino Perez je razgovarao ranije sa kapetanom nogometnog kluba Sergiom Ramosom, ali se tada nisu dotakli smanjenja plaća bilo kome tko je zaposlen u Realu.

Španjolski mediji inače pišu da je Real u mnogo povoljnijoj financijskoj poziciji od Barcelone i da zato smanjenje plaća sportašima nije neophodno. Stoga je najprije i najavljeno da će plaće ostati iste.

Ipak, u Realu plaću dobiva oko 800 ljudi, što sportaša što onih koji nisu direktno uključeni u sportski rad, pa dejuje da je neizbježno da plaće budu srezane u slučaju da pandemija potraje. Nogometaši i košarkaši kao najplaćeniji članovi Reala, će biti prvi na udaru rezanja plaća.