Messi je nagovarao igrače da prihvate manje plaće!

Primera 30. ožu 202021:50 > 21:50
Getty Images/Alex Caparros

Predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu govorio je o odluci da smanji plaće igračima dok traje suspenzija natjecanja uzrokovana pandemijom koronavirusa.

U ponedjeljak je potvrđeno da će zarade igrača biti smanjene za 70 posto. Tu vijest priopćio je Lionel Messi.

Bilo bi neodgovorno da se nismo odlučili za ovakve mjere. Ekonomska situacija je teška, moramo zaštititi klub. Svi su u lošoj situaciji jer primanja nisu onakva kakva bi trebala biti – objasnio je Bartomeu.

– Želio sam postići dogovor, a ne nekoga prisiljavati na nešto. Zbog toga smo o svemu razgovarali s igračima. Messi je od početka govorio da je ovo nešto što moramo napraviti. To pokazuje koliko je posvećen klubu.

Španjolski mediji prenose da nisu baš svi igrači bili suglasni s ovom odlukom.

– Čuo sam to, ali riječ je o manjini. Siguran sam da će se usuglasiti kad vide koliko je odluka važna.

Marca je ranije procijenila da se Barcelona suočava s gubitkom od 100 milijuna eura.