Ramos: Nakon tog gola, rekao sam majci da mogu umrijeti

Primera 30. ožu 202011:10 > 11:14
Angel Martinez/Getty Images

Iako je po prirodi defanzivac, branič Reala Sergio Ramos je u karijeri postigao mnogo važnih golova, a on sam odabrao je najdraži od njih.

Kraljevi su 2014. godina na Estadio da Luzu igrali protiv Atletico Madrida finale Lige prvaka, a iskusni stoper je zabio u 93. minuti za 1:1 te odveo utakmicu u produžetke u kojim su Los Blancosi porazili gradskog rivala s konačnih 4:1.

“Taj gol je promijenio povijest našeg kluba jer Ligu prvaka nismo dugo osvojili, a činilo se da je praktički sve bilo izgubljeno. Nakon tog gola majci sam rekao da mogu umrijeti na miru bez obzira što se dogodilo”.

“Mislim da je to moj najbolji gol, gol karijere. Zbog svega onog što predstavlja ne samo za mene osobno, već i za svjetski nogomet i naš klub”, dodao je Ramos.

U idućim godinama Real je s Ramosom kao kapetanom bio prvak Europe još tri puta i to u nizu, 2016., 2017. i 2018. godine.

“Finala se ne igraju, finala se osvajaju i mi smo imali sreće da igramo dosta finala Lige prvaka i osvojimo ih”, kazao je sjajni stoper.