Otkriveno zašto su se toliko protivili smanjenju plaće

Primera 28. ožu 20209:35 > 9:42
Getty images/David Ramos

Španjolski mediji objavili su prije nekoliko dana da su čelnici Barcelone donijeli odluku da smanje plaće svojim igračima, ali i svim zaposlenicima u klubu.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Pandemija koronavirusa stvorila je velike problema u svijetu, a radi i ogromne financijske probleme za sve nogometne klubove. Tako su u Barceloni odlučili da je najbolje rješenje da se igračima značajno snize plaće kako nitko od zaposlenika ne bi dobio otkaz.

Mundo Deportivo objavio je prije nekoliko dana da je rukovodstvo kluba donijelo odluke da plaće smanji za čak 70%, te da će takvu odluku ukinuti kada se prvenstvo ponovo nastavi.

Međutim, većina nogometaša nije bila suglasna s takvom odlukom kluba. Naime, ESPN piše da igračima nije problem da im se snize plaće, ali zbog medijskih pisanja da Barca planira biti itekako aktivna na tržištu na ljeto mnogi su odbili smanjenje plaća.

Alex Caparros/Getty Images

Igrači ne žele da se od njihovih plaća štedi novac za pojačanja jer se nagađa da klub želi uložiti 100 milijuna eura za Lautara Martineza iako s druge strane pričaju da su u velikoj krizi.

No, klub je nekako uspio postići dogovor s igračima, ali na dosta teži način nego što se to očekivalo.