Tri opcije za nastavak La lige

Primera 27. ožu 202015:10 > 15:11
SK

Evo koje su opcije u opticaju za nastavak La lige

La liga radi na pronalaženju načina za smanjenje utjecaja koji koronavirus ima na španjolski nogomet.

Zbog pandemije koronavirusa zaustavljen je nogomet, a u špajolskoj La Ligi traže način kako okončati sezonu.

Španjolske nogometne vlasti žele da se prvenstvo nastavi što je prije moguće i naložile su klubovima da budu spremni za nastavak čim se situacija poboljša, a organizatori su za ostatak sezone 2019/20 predložili tri opcije.

1. Prvenstvo se nastavlja u svibnju

Ova je ideja najoptimističnija, jer prema ovom prijedlogu klubovi bi se trebali vratiti u nogomet sredinom svibnja i igrati utakmice do kraja lipnja  ili do sredine srpnja.

To znači da bi ekipe morale igrati svaka tri dana, a te utakmice bi se odvijale bez obzira na to je li navijačima dozvoljeno da uđu na stadione ili ne. Odluke o ugovorima s igračima kojima ugovor ističe 30. lipnja donijet će FIFA.

2. Nastaviti sezonu tijekom ljetnih dana

S obzirom da se Europsko prvenstvo 2020. godine neće održati ovo ljeto, ova je opcija vrlo moguća, ali nadolazeću sezonu 2020./21 treba odgoditi. Ovaj kalendar natjerao bi se da se La liga vodi do kolovoza ili rujna ove sezone.

3. Nastavak sezone u rujnu

To je najradikalnija opcija, ali kako dani prolaze, čini se da je najrealnija opcija. Time bi se sezona 2020/21 odgodila za duže vrijeme.

Bilo je raznih prijedloga da se igra play-off, da se poništi trenutna sezona ili da se proglasi prvak na osnovu trenutnog poretka, no u La Ligi isključivo žele da se ona regularno završi, pa kad god se to dogodilo.

SK