Igrači Barce odbili smanjenje plaće i grdno pogriješili

Primera 26. ožu 202013:26 > 13:30
Getty images/David Ramos

Nogometaši Barcelone ugledali su se na ekipu Dinama i odbili rezanje vlastitih plaća.

Prvotimci Barcelone odbili su prijedlog rukovodstva kluba o smanjenju plaća.

Zbog pandemije koronavirusa mnogi klubovi su prisiljeni da ‘odrežu’ plaće zaposlenicima i igračima, a igračima Barce je stigao prijedlog da se odreknu 50 posto primanja.

Međutim, igrači katalonskog velikana nisu htjeli ni čuti za smanjenje plaća i čini se kako su napravili veliku grešku jer bi mogli ostati bez mnogo većeg dijela novca.

Prema španjolskom zakonu klubovi u slučaju pandemije ili sličnih situacija mogu igračima smanjiti plaću za čak 70 posto, što bi predsjednik Barcelone Josep Bartomeu sada lako mogao napraviti.

Utakmice u Španjolskoj zbog dobro poznate situacije se ne igraju već dvije nedjelje. Klubovi također ne treniraju i prema svim pravilima klubovi imaju pravo ‘skresati’ im plaće.

Vidjet ćemo što će se na kraju dogoditi u ovom slučaju.

David Ramos/Getty Images