Real Sociedad pobjedom došao u sam vrh Primere

Primera 10. ožu 202022:00 > 22:01
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Real Sociedad savladali su Eibar rezultatom 2:1 na praznom stadionu “Ipurua” u malom baskijskom derbiju odigranom u okviru zaostale utakmice 24. kola La Lige.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Gosti su poveli u 16. minuti golom Mikela Ojarzabala iz penala, a 13 minuta kasnije Eibar je imao priliku da na isti način dođe do izjednačenja, ali je udarac Fabiana Orellane zaustavio Alex Remiro. Na 2:0 za goste povisio je Willian Jose u 75. minuti.

Poraz domaćina ublažio je Charles u 90. minuti također udarcem sa 11 metara. Taj susret je odigran bez prisustva navijača zbog odluke čelnika La Lige da svi susreti u sljedeća dva kola budu igrani na praznim stadionom iz predostrožnosti zbog epidemije koronavirusa.

Momčad iz San Sebastijana je zahvaljujući 14. pobjedi ove sezone napredovala do četvrtog mjesta i sada ima 46 bodova, isto kao petoplasirani Getafe, a 12 manje od vodeće BarCelone. Eibar je na 16. poziciji sa 27 bodova.