Sjajni Real u nastavku srušio Barcu i otišao na vrh

Primera 1. ožu 202022:52 > 23:04
Getty Images

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru za Real u 79. minuti, dok je dokapetan "vatrenih" Ivan Rakitić igrao za Barcelonu od 81. minute.

Nogometaši madridskog Reala vratili su se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva 2-0 (0-0) pobjedom protiv svog najvećeg rivala Barcelone u susretu 26. kola igranom na njihovom Santiago Bernabeu.

Nakon pet i pol godina dobili su Barcelonu na Santiago Bernabeu. U utakmici u kojoj se igralo otvoreno, s puno ritma “kraljevski” klub poveo je golom 19-godišnjeg Brazilca Viniciusa Juniora u 71. minuti. Njega je na lijevom krilu proigrao Kroos, a mladi se Brazilac sjurio u kazneni prostor i iskosa s ruba peterca uputio jak udarac koji se od bloka Piquea odbio iza leđa Ter Stegena. Konačnih 2-0 postavio je Mariano Diaz iz protunapada u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Real je ovom pobjedom stigao do 56 bodova, jedan manje ima druga Barcelona.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru za Real u 79. minuti, dok je dokapetan “vatrenih” Ivan Rakitić igrao za Barcelonu od 81. minute.

Real je ovom pobjedom stigao do 56 bodova, jedan manje ima druga Barcelona. Barca je prvi put u posljednjih 15 susreta u La Ligi na Santiago Bernabeu ostala bez gola.