U Leganesu ogorčeni: Mi smo mali pa nas možete gaziti

Primera 27. velj 202017:20 > 17:28
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Savez nije dozvolio Leganesu da iznimno izađe iz rokova prijelaznog roka, a Barceloni su to omogućili

Maja Hitij/Getty Images

Čelnici španjolskog prvoligaša Leganesa danas su potvrdili da im je nogometni savez Španjolske odbio zahtjev za transfer izvan prijelaznog roka. Naravno, odmah su po društvenim mrežama krenuli ogorčeni napadi navijača Leganesa, koji protestiraju protiv odluke koja je pogodovala velikom katalonskom klubu. Naime, danski nogometaš Martin Braithwaite prije nekoliko dana napustio klub je klub i za 18 milijuna eura potpisao za Barcelonu.

Dakle, Barcelona je tražila da joj savez izađe u susret i dozvoli da dovedu igrača izvan prijelaznog roka s obzirom na nekoliko ozljeda njihovih nogometaša. To je odobreno, a istodobno nisu pristali udovoljiti klubu iz predgrađa Madrida.

Ta je odluka izazvala brojne kontroverze jer Primera nije mogla stopirati taj transfer zbog aktiviranja klauzule o puštanju igrača (18 milijuna eura), a savez nije dozvolio Leganesu da iznimno izađe iz rokova prijelaznog roka i dovede zamjenu za Braithwaitea.