Amerikanci dovode Messija? Čak su mu i oca nazvali!

Primera 19. velj 202020:15 > 20:20
Eric Alonso, Getty images

Napadač Barselone Lionel Mesi već pune dve decenije stanovnik je katalonske prestonice, a sudeći po njegovim rečima ne planira bilo šta da menja u budućnosti.

LA Galaxy, nogometni klub iz američkog MLS-a, raspituje se u vezi mogućnosti dolaska Lea Messija u Kaliforniju, a ambicije su im porasle otkako je klub s Camp Noua zahvatila višeslojna kriza.

Od prepucavanja u javnosti, do optužbi da je trenutna uprava unajmila PR tvrtku kako bi širila priče o legendama Barcelona, ali i do promjene na klupi… sve to doprinosi imidžu nestabilnost.

Pa sve više klupskih čelnika mašta o onome što se donedavno činilo nemogućim – o dovođenju Messija!

Tako se LA Galaxy ozbiljno počeo raspitivati u vezi akvizicije Messija, kako javlja Radio Continental, a prenosi As.

Messi je nedavno bio u javnom sukobu s direktorom Barce Abidalom, što je povećalo sumnje da bi uskoro mogao prvi put u karijeri napustiti taj klub. Navodno Leo ima klauzulu u ugovoru koja mu omogućuje napuštanje kluba bez odštete na kraju ove sezone.

Ambicije Galaxyja su svakako visoke, ali da nisu nerealne trebala bi potvrditi činjenica da je glavni trener te momčadi bivši trener Boca Juniorsa, Guillermo Barros Schelotto. A ovaj je, prema izvoru kojeg smo naveli, kontaktirao čak i Messijeva oca kako bi saznao je li ovaj otvoren za dolazak u Los Angeles!

Međutim, Messi je upravo dao nekoliko izjava Mundo Deportivu i tamo istaknuo da uživa u Barceloni te da je prezadovoljan životom u jednom od najljepših gradova svijeta.

Odlično mi je ovdje. Volim Barcelonu, iako mi nedostaje Rosario. Tamo je moj dom, ali ovdje sam duže nego u Argentini.

Najbolji igrač svijeta 2019. u katalonsku prijestolnicu došao je s 12 godina, a za prvu momčad debitirao je 2004.

– Srećom, moja profesija mi omogućuje da provodim mnogo vremena s djecom. Treniram i brzo odem kući na objed s Antonellom i pokupiti djecu. Utorkom i četvrtkom djeca igraju nogomet. Imamo običan život, stvarno mi se sviđa. Volim rutinu profesije i rutinu životazaključio je Messi.

Tridesetdvogodišnji Argentinac ima ugovor s Barcelonom do 30. lipnja 2021., a Transfermarkt procjenjuje da mu je trenutna tržišna vrijednost 140 milijuna eura.