Zizou: Nije normalno da je Modrić samo jednom bio prvak

Primera 11. velj 20208:57 > 9:02
Aitor Alcalde/Getty Images

Španjolska Marca ističe da Zidane od početka ove sezone u svim razgovorima s nadređenima u klubu te motivacijskim govorima igračima osvajanje španjolskog naslova navodi kao glavni cilj, a često ističe kako je više naslova zaslužio Luka Modrić

Od sezone 2011./12. Real Madrid je osvojio četiri Lige prvaka, a samo jedno prvenstvo, od čega tri godine zaredom (2016-18) pod Zinedineom Zidaneom.

Octavio Passos/Getty Images

Kada se Zidane prošle godine vratio, istaknuo je osvajanje La Lige i povratak primata u Španjolskoj kao prioritet i sve podredio tome. Pretprošle sezone, sa Zidaneom na klupi, Real je prvenstvo Španjolske okončao na trećem mjestu sa 17 bodova manje od prvaka Barcelone. Prošle sezone, kada je Zidane vodio Real do kraja La Lige, kao čak treći trener te sezone, za Barcom su kasnili čak 19 bodova.

Španjolska Marca stoga ističe da Zidane od početka ove sezone u svim razgovorima s nadređenima u klubu te motivacijskim govorima igračima osvajanje španjolskog naslova navodi kao glavni cilj. “Nije normalno da je Luka, koji je ovdje gotovo osam godina, za to vrijeme samo jednom osvojio La Ligu!” grmio je u više takvih prilika u svlačionici, otkriva najčitaniji španjolski list, ističući kako je Francuzu izostanak uspjeha hrvatskog kapetana nit vodilja koja ga najviše motivira.

“Zidane igračima namjerno ističe Modrića jer taj igrač je njegov fetiš, nogometaš bez kojeg bi jako teško bilo ostvariti trofejni niz prošlih sezone. Ali koliko god Modrićeva zbirka trofeja u Realu bila spektakularna, u njoj je samo jedan pehar prvaka Španjolske. To je najbolji dokaz i primjer da Real mora vratiti pokal koji je podizao najviše puta u povijesti, ali koji je zanemario u novom stoljeću. U zadnjih 19 sezona samo šest puta je bio prvak Španjolske”, navodi Marca.