VAR poništio gol Realu na temelju nepostojećeg kadra?!

Primera 8. velj 20209:03 > 9:10
marca

VAR izaziva sve više rasprava u Europi u ovo sezoni, a Real Madrid je najnoviji klub koji je ogorčen zbog njegove primjene.

Naime, na utakmici kupa protiv Real Sociedada nakon VAR-a je poništen gol Viniciusa Juniora i to na temelju slike koja zapravo nije postojala! Madrid je tu utakmicu izgubio sa 3:4.

Jedan od glavnih problema s tehnologijom ove sezone bila je činjenica da on nije u mogućnosti pružiti konačne slike kad lopta napusti stopalo igrača pa stoga detaljno razmatranje je li pazuh u zaleđu ili nije postaje besmisleno.

Ipak, suci nastavljaju pregledavati slike do najsitnijih detalja, a da nisu uspjeli konačno dokazati upravo kada je lopta bila odigrana u potpunosti. Četvrtak navečer bio je sjajan primjer toga kada je nakon dvije i pol minute odgađanja utvrđeno da je Brazilac u ofsajdu kada je Luka Modrić poslao loptu.

Međutim, slika na temelju koje je donijeta odluka nije se pojavila na televizijskim ekranima i nije bila dostupna tek nakon završetka utakmice. Ključni kadar se obično prikaže odmah i navijačima i onima koji gledaju na televiziji, međutim nije bilo niti jednog snimka na kojem su zajedno s Modrićem na ekranu bili prisutni napadači i obrambeni igrači!

Nažalost, kada postoji takav problem s VAR-om, dovodi se u pitanje legitimitet svih ostalih odluka donesenih te večeri. Real Madrid je sumnjičav zbog razloga zašto određene slike nisu bile dostupne u četvrtak navečer, a smatra i da jedan od golova Alexa Isaka nije trebao vrijediti, smatrajući da nije korištena prava slika u VAR procjeni te situacije.