Van der Vaart: Simeone je pogrešan trener za Felixa

Primera 3. velj 202011:22 > 11:32
Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Attletico Madrid ostao je bez ključnih igrača za stil igre kojim igraju, a doveo mladog Portugalca Felixa koji je trebao transformirati Simeoneov način igre

Atletico Madrid definitivno je u prošlom desetljeću dobio prepoznatljivost u svom stilu i načinu igre koje je uveo Diego Simeone preuzevši ovaj klub.

S godinama su izgledali kao bedem, s čvrstim gardom i neumornim zalaganjem na terenu. Igrači kao vojnici strahovito strogog zapovjednika čiji temperament je saživio s publikom i podizao moral nogometašima čak i onda kad bi izgledalo da su pali.

Međutim, nogomet evoluira, mnogo toga se mijenja, a imati jedan stil igre bez obzira na snagu protivnika, pa onda i bez obzira na vlastiti kadar, polako dovodi do posteoenog pada.

Simeone je ostao bez nekoliko važnih igrača na kojima je gradio nogomet po kojem je prepoznatljiv. Tuci, sijeci, udaraj, ne daj blzu svog gola, a iz kontre ili prekida nešto će se dogoditi. No, tih imena više nema, a dolaze nova. Unatoč tome, Argentinac je ostao vjeran svom stilu i vidu i planu igre, a promijeniti ga, čini se, ne može ni a hoće, ali jasno je da ne želi. S obzirom na to, stradao je mladi i, talentirani i perspektivni Portugalac Joao Felix, za kojeg se mislilo da će pomoći Simeoneu, ali i Argentinac njemu, tako što će prilagoditi igru i krenuti prema malo atraktivnijem napadačkom izdanju. No, od toga ništa, a mladi Felix pati.

Tako barem smatra legendarni nizozemski veznjak Rafael Van der Vaart.

‘Joao Felix je odličan igrač, ali je u pogrešnom klubu. Kad je potpisao za Atletico, mislio sam da će Diego Simeone prilagoditi stil igre njegovim kvalitetama. Razumijem da je pobjeđivanje važno, ali trebao se fokusirati na Portugalca. Ovako im se taktika i dalje temelji na obrani. Felix je u pogrešnom klubu i radi s pogrešnim trenerom’, kazao je bivši nogometaš Real Madrida za španjolski dnevnik AS.