Barcelona pregažena na Mestalli uz dominaciju Šišmiša

Primera 25. sij 202017:44 > 18:07
sport klub

U 21. kolu La Lige igrači Quiquea Setiena doživjeli su neugodan poraz i tako dali Realu šansu da dođe na prvo mjesto pobjedom protiv Valladolida.

Barcelonu nije čekao lagan zadatak. Gostovanje na Mestalli svakoj ekipi uvijek predstavlja problem, posebno velikanima Barci i Realu. Od prve minute Valencia je uspostavila visok tempo koji kao da igrači Barcelone nisu mogli pratiti. Prvo poluvrijeme obilježio je veliki posjed Barcelone koji na kraju nije urodio plodom, ali i nekoliko fantastičnih obranana Ter Stegena.

Već u 12. minuti Maxi Gomez imao je priliku dati svojoj momčadi vodstvo iz jedanaesterca, ali Ter Stegen je vrhunskom obranom spriječio vodstvo domaćih. Valenica je imala nekoliko opasnih šansi u prvom poluvremenu, ali je prvi dio ipak završio bez golova.

U drugom poluvremenu ponovno smo vidjeli razigranu Valenciju te se činilo kao da su oni u ulozi favorita u ovoj utakmici. U 48. minuti nakon udarca Maxija Gomeza lopta se odbila od Jordija Albe te ušla u gol. Do kraja utakmice Gomez je još nekoliko puta zaprijetio i svojim drugim golom nakon lijepe akcije u 77. minuti donio vodstvo od 2-0 i praktički riješio utakmicu.

Do kraja utakmice Valenciji je poništen još jedan gol s kojim bi potpuno osramotili Setienovu momčad.

Trener Barcelone bit će podložen mnogim kritikama nakon ove utakmice. Valencia se s ovom pobjedom na petom mjestu s 34 te je trasirala odličan put za uspjeh u narednim utakmicama s ovom pobjedom.